VLetenky

Maurícius s LOT Polish Airlines od 373 EUR

Grand Port
Oblasť Grand Port na juhovýchode hlavného ostrova (foto: clry2/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius sa máte možnosť vydať s last minute ponukou priamych charterových letov na palube spoločnosti LOT Polish Airlines z Poľska (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sú k dispozícii za 1599 PLN (alebo v prepočte cca 373 EUR) s odletom z varšavského letiska (WAW) dňa 28. novembra a návratom z Port Louis (MRU) dňa 13. decembra 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Port Louis za 1599 PLN / 373 EUR (28.11.-13.12.2018 / priamy let s odbavenou batožinou)

Doprava do Poľska

Variánt dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-MRU
Varšava, Poľsko – Port Louis, Maurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto skvelého súostrovia radia aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na planéte vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Ak sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore sa možno venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trochu južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú čarokrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0