VLetenky

Maurícius s LOT Polish Airlines od 394 EUR

Le Morne Brabant
Le Morne na juhozápade hlavného ostrova (foto: Lukas von Daeniken/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius sa máte príležitosť vypraviť s last minute ponukou priamych charterových letov Dreamlinerom spoločnosti LOT Polish Airlines z Poľska (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sú k dispozícii za 1699 PLN (alebo v prepočte cca 394 EUR) s odletom z varšavského letiska (WAW) dňa 21. novembra a návratom z Port Louis (MRU) dňa 29. novembra 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Port Louis za 1699 PLN / 394 EUR (21.11.-29.11.2018 / priamy let s odbavenou batožinou)

Doprava do Poľska

Alternatív dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-MRU
Varšava, Poľsko – Port Louis, MAurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a približne 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Prekrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto úžasného súostrovia zaraďujú i kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na zemeguli vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte možnosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Lákavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trošku južnejšie narazíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria nádherné pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0