VLetenky

Maurícius s LOT Polish Airlines od 339 EUR

Mauritius
Maurícius s Indickým oceánom (foto: Trip & Travel Blog/Riaz Mohammud Nassurally /Flickr/CC BY 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa majú príležitosť vydať pohotoví cestovatelia vďaka last minute ponuke charterových leteniek Dreamlinerom LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sú k dispozícii za 1470 PLN (alebo v prepočte cca 339 EUR) s odletom z varšavského letiska (WAW) dňa 20. februára a návratom z Port Louis (MRU) dňa 7. marca 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Port Louis za 1470 PLN / 339 EUR (20.02.-07.03.2017)

Doprava do Poľska

Variánt dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Maurícius

Čarokrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto skvelého súostrovia radia aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na planéte vôbec).

pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie natrafíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0