VLetenky

Maurícius s LOT Polish Airlines od 317 EUR

Mauritius
Oblasť “Black River” medzi Flic-en-Flac a Le Morne Brabant (foto: flowcomm/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa možno vybrať s last minute ponukou charterových leteniek na palube Boeingu B788 Dreamliner spoločnosti LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sú k dispozícii za 1399 PLN (alebo v prepočte cca 317 EUR) s odletom z varšavského letiska (WAW) dňa 5. decembra a návratom z Port Louis (MRU) dňa 19. decembra 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius môže byť odlet z Varšavy (WAW) dňa 5. decembra s návratom z Port Louis (MRU) dňa dňa 13. decembra 2016 (za 1421 PLN / cca 322 EUR).

Rezervácia letenky:
Varšava – Port Louis za 1399 PLN / 317 EUR (05.12.-19.12.2016)
Varšava – Port Louis za 1421 PLN / 322 EUR (05.12.-13.12.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a približne 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom patrí francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Čarokrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto úžasného súostrovia zaraďujú aj kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na zemeguli vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy sa však v žiadnom prípade neradia k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Lákavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trošku južnejšie narazíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova naďabíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia tvoria prekrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0