VLetenky

Maurícius s LOT Polish Airlines od 245 EUR

Mauritius
Oblasť “Rivière Noire” medzi Flic-en-Flac a Le Morne Brabant (foto: flowcomm/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa možno vydať s last minute ponukou charterových leteniek na palube Boeingu B788 Dreamliner spoločnosti LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sú k dispozícii za 1099 PLN (alebo v prepočte cca 245 EUR) s odletom z varšavského letiska (WAW) dňa 5. decembra a návratom z Port Louis (MRU) dňa 19. decembra 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius môže byť odlet z Varšavy (WAW) dňa 5. decembra s návratom z Port Louis (MRU) dňa dňa 13. decembra 2016 (za 1116 PLN / cca 249 EUR).

Rezervácia letenky:
Varšava – Port Louis za 1099 PLN / 245 EUR (05.12.-19.12.2016)
Varšava – Port Louis za 1116 PLN / 249 EUR (05.12.-13.12.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom patrí francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto skvelého súostrovia radia aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na zemeguli vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy sa však v žiadnom prípade nezaraďujú k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0