VLetenky

Maurícius s Iberiou od 397 EUR

Albion
Malebná lokalita Albion na západnom pobreží Maurícia (foto: Antoine Debroye/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na znamenitý ostrov Maurícius v excelentnom Indickom oceáne možno zavítať so spoločnosťou Iberia v spolupráci s partnerskými British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius kúpite za 397 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Lyonu. Za príplatok sa dá zvoliť aj návrat do Viedne. Za podobnú sumu možno letieť aj z Madridu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas januára a februára 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky na Maurícius nech poslúži odlet z Barcelony (BCN) dňa 14. januára s návratom z Port Louis (MRU) do Lyonu (LYS) dňa 26. januára 2016.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Barcelony (BCN) dňa 14. januára s návratom z Port Louis (MRU) do Viedne (VIE) dňa 26. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Port Louis – Lyon za 397 EUR (14.01.-26.01.2016)
Barcelona – Port Louis – Lyon za 430 EUR (rezervácia v NJ)

Barcelona – Port Louis – Lyon za 427 EUR (rezervácia v SJ)
Barcelona – Port Louis – Lyon za 11492 CZK (rezervácia v ČJ)

Barcelona – Port Louis – Viedeň za 486 EUR (14.01.-26.01.2016)

Barcelona – Port Louis – Viedeň za 483 EUR (rezervácia v SJ)
Barcelona – Port Louis – Viedeň za 12836 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecké priblíženie do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona sa dá celkom ekonomicky dopraviť z medzinárodného leteckého prístavu v Budapešti, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ryanair prevádzkuje linku z Bratislavy na Barcelona-Girona/Costa Brava Airport. Ďalšou variantou bude španielsky Vueling z Viedne, z Prahy, z Budapešti a z Krakova alebo Niki/Air Berlin z Viedne.

Cestovateľom zo severu Slovenska by sa mohol hodiť írsky Ryanair z Barcelony-Girona z Krakova. Wizz Air lieta takisto z Katovíc na Barcelona-El Prat (BCN).

Doprava do/z Francúzska

Do Lyonu doputujete so spoločnosťou Easy Jet z Krakova. Alternatívou môžu byť letecké spojenia do relatívne neveľmi vzdialenej švajčiarskej Ženevy – s Easy Jet z Budapešti či z Viedne alebo prípadne z Prahy so Swiss International Air Lines.

Maurícius

Čarokrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria i čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však istotne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trochu južnejšie natrafíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia vytvárajú prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0