VLetenky

Maurícius s Eurowings a Swiss International Air Lines od 441 EUR

Flic-en-Flac
Flic-en-Flac na západe hlavného ostrova (foto: Svein-Magne Tunli/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na východoafrické tropické súostrovie Maurícius v Indickom oceáne sa máte príležitosť vypraviť s leteckými spoločnosťami z Lufthansa Group (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Letenky na Maurícius kúpite za 441 EUR pri nákupe doch samostatných leteniek:
1./ Viedeň – Port Louis za 244 EUR (1. jednosmerná letenka s Eurowings)
2./ Port Louis – Viedeň za 197 EUR (2. jednosmerná letenka so Swiss)

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice septembra do polovice októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie leteniek na Maurícius nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. septembra s návratom z Port Louis (MRU) dňa 26. septembra 2018.

Rezervácia letenkiek:
Viedeň – Port Louis za 244 EUR (19.09.2018 / 1. jednosomerná letenka s Eurowings)
Port Louis – Viedeň za 197 EUR (26.09.2018 / 2. jednosmerná letenka so Swiss)

VIE-MRU
Viedeň, Rakúsko – Port Louis, Maurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria i čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Ak sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom ostrova a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú nádherné pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0