VLetenky

Maurícius s Edelweiss Air od 227 EUR

Trou-aux-Biches
Pohodové Trou-aux-Biches na severozápade hlavného ostrova (foto: Winkelbohrer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na súostrovie Maurícius majú možnosť zamieriť flexibilnejší cestovatelia vďaka last minute ponuke priamych charterových letov zo Švajčiarska na palube Edelweiss Air (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety na Maurícius sú k dispozícii za 227 EUR s odletom zo švajčiarskeho Zürichu (ZRH) dňa 13. novembra a návratom z Port Louis (MRU) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 24. novembra 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou

Rezervácia letenky:
Zürich – Port Louis za 227 EUR (13.11.-24.11.2018 / priamy let s odbavenou batožinou)

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Zürichu možno uskutočniť (v rámi pozemnej dopravy):
– autobusom Flixbus z Bratislavy od 35 EUR (aj nočné spojenie)
– železničnou dopravou z Viedne od 29 EUR alebo z Prahy od 475 CZK (i nočným vlakom)

ZRH-MRU
Zürich, Švajčiarsko – Port Louis, Maurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a približne 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto úžasného súostrovia radia aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na zemeguli vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore sa možno venovať “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom súostrovia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trochu južnejšie natrafíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrcholom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac majestátnych vrcholov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria nádherné pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0