VLetenky

Maurícius s Condor Airlines za 489 EUR

Trou-aux-Biches
Lokalita Trou-aux-Biches na severozápade hlavného ostrova (foto: prilfish/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropické súostrovie Maurícius sa máte šancu vypraviť (aj v rámci vianočných sviatkov) s last minute ponukou charterových leteniek na krídlach nemeckej aerolinky Condor (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius sú k dispozícii za 489 EUR s odletom z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. novembra (piatok) s návratom z Port Louis (MRU) dňa 26. decembra 2018 (streda) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 541 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. decembra a návrat z Port Louis (MRU) o 15 dní neskôr, t.j. dňa 26. decembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Port Louis za 489 EUR (30.11.-26.12.2018)
Viedeň – Port Louis za 541 EUR (11.12.-26.12.2018)

Viedeň – Port Louis za 585 EUR (30.11.-29.12.2018)
Viedeň – Port Louis za 595 EUR (18.12.-26.12.2018)

VIE-MRU
Viedeň, Rakúsko – Port Louis, Maurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria i čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na planéte vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Ak sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom ostrova a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie narazíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac majestátnych vrcholov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú nádherné pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0