VLetenky

Maurícius s Condor Airlines od 560 EUR

Mauritius
Pláže Indického oceánu v Trou aux Biches na západnom pobreží Maurícia (foto: Ilsa/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropický ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa máte šancu vydať (na vrchole stredoeurópskej zimy) s ponukou leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sú k dispozícii za 560 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 17. januára a návratom z Port Louis (MRU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. januára 2017 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius za 570 EUR) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 17. januára 2016 a návrat z Port Louis (MRU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 31. januára 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Port Louis za 560 EUR (17.01.-24.01.2017)
Praha – Port Louis za 570 EUR (17.01.-31.01.2017)

Maurícius

Čarokrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto skvelého súostrovia radia aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na planéte vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie natrafíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0