VLetenky

Maurícius s Condor Airlines od 526 EUR

Trou-aux-Biches
Príjemné Trou-aux-Biches na severozápade hlavného ostrova (foto: Winkelbohrer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na východoafrické tropické súostrovie Maurícius v Indickom oceáne máte šancu vyraziť pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek na palube nemeckej aerolínie Condor (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius sú k dispozícii za 526 EUR s odletom z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. novembra s návratom z Port Louis (MRU) o 16 dní neskôr, t.j. dňa 6. decembra 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. novembra a návrat z Port Louis (MRU) o 19 dní neskôr, t.j. dňa 9. decembra 2018.

Rezervácia letenkiek:
Viedeň – Port Louis za 526 EUR (20.11.-06.12.2018)
Viedeň – Port Louis za 526 EUR (20.11.-09.12.2018)

VIE-MRU
Viedeň, Rakúsko – Port Louis, Maurícius (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a približne 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Prekrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto úžasného súostrovia patria aj kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však istotne nepatria k pôvodným obyvateľom ostrova a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Lákavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trošku južnejšie natrafíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0