VLetenky

Maurícius s Condor Airlines od 456 EUR

Mauritius
Fotogenické Flic-en-Flac na (juho)západe hlavného ostrova (foto: Giorgio Minguzzi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na súostrovie Maurícius sa máte príležitosť vydať (aj v čase Vianoc) s aktualizovanou (skôr avizovanou) ponukou charterových leteniek na krídlach spoločnosti Condor aj s odletom z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné (charterové) letenky na Maurícius (do Port Louis) kúpite za 456 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete počas decembra 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 13. decembra a návrat z Port Louis (MRU) dňa 26. decembra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Port Louis za 456 EUR (13.12.-26.12.2017)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a približne 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na planéte vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vypravíte z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy sa však v žiadnom prípade neradia k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trochu južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia tvoria prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0