VLetenky

Maurícius s Condor Airlines od 440 EUR

Mauritius
Fotogenické pláže Indického oceánu na pobreží Maurícia (foto: Monika MesterHzy/Pixabay/CC0)

Na tropický ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa máte príležitosť vydať s ponukou leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maurícius (do Port Louis) sa dajú kúpiť za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. V cene 520 EUR možno letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas marca 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 10. marca a návrat z Port Louis (MRU) dňa 27. marca 2017 (za 440 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Maurícius môže byť odlet z Viedne (PRG) dňa 10. marca a návrat z Port Louis (MRU) dňa 26. marca 2017 (za 520 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Port Louis za 440 EUR (10.03.-27.03.2017)
Viedeň – Port Louis za 520 EUR (10.03.-26.03.2017)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Čarokrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova sa do tohto úžasného súostrovia zaraďujú i kúzelnýRodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na zemeguli vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však sa v žiadnom prípade neradia k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Lákavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trošku južnejšie naďabíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac impouantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú prekrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0