VLetenky

Maurícius s British Airways za 516 EUR

Le Morne Brabant
Polostrov Le Morne Brabant na juhozápade Maurícia (foto: Rudolph Zeinhofer/Pixabay/CC0)

Na famózne súostrovie Maurícius v excelentnom Indickom oceáne sa máte príležitosť vybrať so spoločnosťou British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na východoafrické súostrovie Maurícius (do Port Louis) sa dajú kúpiť za 516 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 08.09.-30.11.2017 a 08.01.-16.03.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 24. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do začiatku marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. januára s návratom z Port Louis (MRU) dňa 28. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Port Louis za 516 EUR (13.01.-28.01.2018)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a približne 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Prekrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto úžasného súostrovia patria aj kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte šancu venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Atraktívne národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trošku južnejšie natrafíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia tvoria čarokrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0