VLetenky

Maurícius s British Airways od 569 EUR

Flic en Flac
Obdivuhodné Flic-en-Flac na juhozápade Maurícia (foto: Giorgio Minguzzi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na excelentný ostrov Maurícius v znamenitom Indickom oceáne sa máte príležitosť vybrať so spoločnosťou British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na východoafrické súostrovie Maurícius (do Port Louis) sa dajú kúpiť za 569 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu januára a februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. januára s návratom z Port Louis (MRU) dňa 24. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Port Louis za 569 EUR (11.01.-24.01.2016)
Viedeň – Port Louis za 596 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Port Louis za 602 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Port Louis za 16128 CZK (rezervácia v ČJ)

Maurícius

Nádherné tropické súostrovie Maurícius Vás čaká v očarujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km východne od Madagaskaru (a približne 2000 km na juhovýchod od pobrežia čierneho kontinentu). K najbližším susedom sa radia francúzsky Réunion, vzdialený zhruba 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá vyše 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale pôsobivom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Prekrásne ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto úžasného súostrovia patria aj kúzelný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius i na pozoruhodné územie Diego Garcia – famózny ostrov vo fantastickom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (pravdepodobne pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Príťažlivý Port Louis a jeho širšie okolie

Pôvabný Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia. Ak sa vydáte z Port Louis na juh, naďabíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte možnosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré sa dajú veľmi zjednodušene označiť ako čosi medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však rozhodne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Atraktívne národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trošku južnejšie narazíte na dramatický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, impresívnymi tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova natrafíte na viac impozantných vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia tvoria čarokrásne pláže s bielym pieskom a úžasnými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0