VLetenky

Maurícius s British Airways od 548 EUR

Mauritius Beach
Fotogenické scenérie Indického oceánu na pobreží Maurícia (foto: flowcomm/Flickr/CC BY 2.0)

Na znamenitý ostrov Maurícius v excelentnom Indickom oceáne sa máte šancu vydať so spoločnosťou British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na východoafrické súostrovie Maurícius (do Port Louis) sa predávajú za 426 GBP (alebo v prepočte cca 548 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 10. septembra do 8. decembra 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 23. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) na konci septembra a (na konci) novembra 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. septembra s návratom z Port Louis (MRU) dňa 9. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Port Louis za 426 GBP (28.09.-09.10.2016)
Viedeň – Port Louis za 431 GBP (20.11.-04.12.2016)

Maurícius

Prekrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadileu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. pozícia v poradí štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria i čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vyberiete z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však v žiadnom prípade nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fantastické plážové scenérie

Trochu južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), kým pobrežie Maurícia vytvárajú čarokrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0