VLetenky

Maurícius s Air France od 634 EUR

Východoafrický maurícius
Geniálne východoafrické súostrovie Maurícius v Indickom oceáne (foto: Ashwin CM/Flickr/CC BY 2.0)

Na famózne súostrovie Maurícius v excelentnom Indickom oceáne sa máte šancu vydať s Air France v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Maurícius sú v predaji za 634 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 15. januára do 30. júna 2015 (s ukončením ciest do 1. augusta), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Maurícius môže byť odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 30. júna s návratom z Port Louis (MRU) dňa 14. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Port Louis za 634 EUR (30.06.-14.07.2015)
Praha – Port Louis za 643 EUR (rezervácia v AJ)
Praha – Port Louis za 650 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Port Louis za 18103 CZK (rezervácia v ČJ)

Maurícius

Čarokrásne tropické súostrovie Maurícius Vás očakáva v okúzľujúcom Indickom oceáne, asi 1000 km na východ od Madagaskaru (a zhruba 2000 km juhovýchodne od pobrežia čierneho svetadielu). K najbližším susedom sa zaraďujú francúzsky Réunion, vzdialený približne 200 km smerom na juhozápad. Maurícius zaberá viac ako 2000 km², čomu zodpovedá 181. priečka v rebríčku štátov sveta podľa rozlohy. Na tomto malom, ale impresívnom území, však žije okolo 1,3 milióna obyvateľov.

Nádherné ostrovčeky Maurícia (a Británie)

Okrem hlavného ostrova do tohto skvelého súostrovia patria aj čarovný Rodrigués a neobývaná Agaléga. Územné nároky má Maurícius aj na pozoruhodné územie Diego Garcia – znamenitý ostrov vo fascinujúcom Indickom oceáne, formálne súčasť “British Indian Ocean Territory” (zrejme pre bežného smrteľníka jedno z najťažšie dostupných miest na svete vôbec).

Pôvabný Port Louis a jeho širšie okolie

Príťažlivý Port Louis, hlavné mesto Maurícia, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia. Pokiaľ sa vypravíte z Port Louis na juh, natrafíte na prírodný park Casela. V tomto priestore máte príležitosť venovať sa “prechádzkam s levmi” alebo “Walking with Lions”, ktoré možno veľmi zjednodušene označiť ako niečo medzi ZOO a africkými safari parkmi (typu Kruger National Park v Juhoafrickej republike). Veľké mačkovité šelmy však istotne nepatria k pôvodným obyvateľom Maurícia a etický rozmer týchto (mierne kontroverzných) aktivít necháme na Vašom posúdení.

Pútavé národné parky a fascinujúce plážové scenérie

Trochu južnejšie naďabíte na magický národný park “Parc national des gorges de Rivière Noire” so zachovanými pôvodnými dažďovými pralesmi, pôsobivými tiesňavami a najvyšším vrchom ostrova “Piton de la Petite Rivière Noire” (828 m). Vo vnútrozemí ostrova narazíte na viac majestátnych vrchov sopečného pôvodu (s panoramatickým výhľadom), zatiaľ čo pobrežie Maurícia vytvárajú prekrásne pláže s bielym pieskom a skvelými lagúnami (v celkovej dĺžke okolo 800 km).

0