VLetenky

Maroko s Wizz Air od 65 EUR

Legzira Plage
Legzira Plage pri juhomarockom meste Sidi Ifni (foto: Mb-world/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na cestu do severoafrického Maroka máte možnosť použiť i priame spojenie na pravidelných linkách leteckej spoločnosti Wizz Air z maďarskej Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého mesta Agadir sa dajú kúpiť za 20224 HUF (alebo v prepočte cca 65 EU) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 15584 HUF (cca 50 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maroka nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. apríla s návratom z Agadiru (AGA) dňa 25. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Agadir za 20224 HUF bez WDC / 15584 HUF s WDC (13.04.-25.04.2018)

BUD-AGA
Budapešť, Maďarsko – Agadir, Maroko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maroko

Pôvabné široké okolie Agadiru

Pôsobivý Agadir, ktorý Vás čaká približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O niečo severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú príležitosť spoznať menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu prakticky v strede Maroka sa dá využiť aj ako východisko výletov do celého centra krajiny.

0