VLetenky

Maroko s Vueling od 180 EUR

Marrákeš
Botanická záhrada Jardin Majorelle v Marrákeši (foto: Viault/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K pútavým cestám do lákavého severoafrického Maroka (aj počas letných prázdnin) máte príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Vueling (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Spiatočné letenky do Marrákešu kúpite za 180 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za 185 EUR možno letieť aj z viedenského leteckého prístavu (a za 209 EUR i z Prahy).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas letných mesiacov 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie letenky do Maroka nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 24. júna s návratom z Marrákešu (RAK) dňa 8. júla 2015 (od 180 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. júla s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 15. júla 2015 (od 185 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Marrákeš za 180 EUR (24.06.-08.07.2015)
Budapešť – Marrákeš za 193 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Marrákeš za 5139 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Marrákeš za 185 EUR (04.07.-15.07.2015)
Viedeň – Marrákeš za 198 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Marrákeš za 5351 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Famózny Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu prakticky v strede Maroka sa dá využiť aj ako centrum výletov do regiónu.

Príťažlivé široké okolie Marrákešu

Zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás čaká Agadir, priťahujúci hlavne v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú šancu objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa južne od Agadiru (územie pod marockou správou).

0