VLetenky

Maroko s Vueling od 160 EUR

Marrákeš
Marrákešská botanická záhrada Majorelle Garden (foto: Viault/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na letnú cestu do pútavého severoafrického Maroka máte príležitosť vyraziť aj zásluhou ponuky leteckej spoločnosti Vueling (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Marrákešu sú v predaji za 160 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci júna/na začiatku júla 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maroka nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 24. júna s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 5. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Marrákeš za 160 EUR (24.06.-05.07.2015)
Budapešť – Marrákeš za 173 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Marrákeš za 4625 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako celkom vhodný východiskový bod na túry v oblasti najvyššej marockej hory Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu v strede Maroka ho možno využiť aj ako východisko výletov do celého centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, priťahujúci najmä v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú šancu objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa južne od Agadiru (územie pod marockou správou).

0