VLetenky

Maroko s TUI od 96 EUR

Dadès Gorges
Dramatické Dadès Gorges v marockej provincii Ouarzazate (foto: Jerick Parrone/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Južné Maroko majú príležitosť navštíviť nielen flexibilní cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska či Moravy pri využití last minute ponuky charterových leteniek TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky do lákavého severoafrického Maroka sú k dispozícii za 397 PLN (alebo v prepočte cca 96 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 19. júna (piatok) a návratom z marockého prímorského mesta Agadir (AGA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 3. júla 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Agadir za 397 PLN (19.06.-03.07.2015)

Maroko

Pôvabné široké okolie Agadiru

Pôsobivý Agadir, ktorý Vás čaká približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú šancu spoznať menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu prakticky v strede Maroka sa dá použiť aj ako východisko výletov do celého centra krajiny.

0