VLetenky

Maroko s TUI od 95 EUR

Ouarzazate
Kasbah Tifoultoute pri Ouarzazate (foto: Vincent van Zeijst/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Južné Maroko majú šancu navštíviť pohotoví a flexibilní cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska či Moravy s last minute ponukou charterových leteniek TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky do lákavého severoafrického Maroka sú k dispozícii za 397 PLN (alebo v prepočte cca 95 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 14. augusta (piatok) a návratom z marockého prímorského mesta Agadir (AGA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 21. augusta 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Agadir za 397 PLN (14.08.-21.08.2015)

Maroko

Príťažlivé široké okolie Agadiru

Impresívny Agadir, ktorý Vás očakáva zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť vzhliadnuť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Famózny Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu prakticky v strede Maroka ho možno použiť i ako východisko výletov do celého centra krajiny.

0