VLetenky

Maroko s TUI od 62 EUR

Skoura
Amerhidil Kasbah pri Skoura v marockej provincii Ouarzazate (foto: Maureen/Flickr/CC BY 2.0)

Južné Maroko majú šancu navštíviť nielen flexibilnejší cestovatelia zo severnejších partií Slovenska či Moravy vďaka last minute ponuke charterových leteniek TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky do pútavého severoafrického Maroka sú k dispozícii za 257 PLN (alebo v prepočte cca 62 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 26. júna (piatok) a návratom z marockého prímorského mesta Agadir (AGA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 3. júla 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Agadir za 257 PLN (26.06.-03.07.2015)

Maroko

Príťažlivé široké okolie Agadiru

Impresívny Agadir, ktorý Vás očakáva zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú možnosť vzhliadnuť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Famózny Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu prakticky v strede Maroka ho možno použiť i ako východisko výletov do celého centra krajiny.

0