VLetenky

Maroko s TUI od 121 EUR

Air Benhaddou
Kasbah “Aït Benhaddou” v marockej provincii Ouarzazate (foto: Scott Presly/Flickr/CC BY 2.0)

Južné Maroko majú príležitosť navštíviť nielen flexibilnejší cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska či Moravy s last minute ponukou charterových leteniek TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky do pútavého severoafrického Maroka sú k dispozícii za 497 PLN (alebo v prepočte cca 121 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 31. júla (piatok) a návratom z marockého prímorského mesta Agadir (AGA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 7. augusta 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Agadir za 497 PLN (31.07.-07.08.2015)

Maroko

Pôvabné široké okolie Agadiru

Pôsobivý Agadir, ktorý Vás čaká približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú šancu uvidieť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu prakticky v strede Maroka sa dá použiť aj ako východisko výletov do celého centra krajiny.

0