VLetenky

Maroko s Ryanair od 42 EUR

Erg Chebbi
Piesočné duny Erg Chebbi pri lokalite Merzouga (foto: Joadl/DOSTA /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestu do severoafrického Maroka máte šancu podniknúť (aj) blížiacim sa priamym spojením na pravidelnej linke leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Marrákeš kúpite za 42 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas novembra / decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 27. novembra s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 15. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Marrákeš za 42 EUR (27.11.-15.12.2018)

BTS-RAK
Bratislava, Slovensko – Marrákeš, Maroko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká blízko úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu sa dá použiť i ako východisko výletov do (celého) centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, lákavý hlavne v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O niečo severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú možnosť odhaliť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0