VLetenky

Maroko s Ryanair od 34 EUR

Jardin Majorelle
“Jardin Majorelle” (Majorelle Garden) v marockom Marrákeši (foto: *SHERWOOD*/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestu do severoafrického Maroka máte príležitosť podniknúť vďaka aktualizovanej (skôr avizovanej) ponuke leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Marrákeš sú v predaji za 34 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas januára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 8. januára s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 19. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Marrákeš za 34 EUR (08.01.-19.01.2019)

BTS-RAK
Bratislava, Slovensko – Marrákeš, Maroko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká blízko úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu sa dá použiť i ako východisko výletov do (celého) centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, lákavý hlavne v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O niečo severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú možnosť objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0