VLetenky

Maroko s Lufthansou od 176 EUR

Marrákeš
Botanická záhrada Majorelle Garden v Marrákeši (foto: Viault/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K atraktívnym cestám do pútavého severoafrického Maroka máte šancu využiť vcelku lákavú ponuku leteckej spoločnosti Lufthansa zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marrákešu sa predávajú od 176 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 19. marca do 31. októbra 2015, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od apríla do júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maroka nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. mája s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 15. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marrákeš za 176 EUR (08.05.-15.05.2015)
Viedeň – Marrákeš za 177 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Marrákeš za 187 EUR (rezervácia v SJ)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku dobrý východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu prakticky v strede Maroka ho možno použiť i ako centrum výletov do celého tohto regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, priťahujúci najmä v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť odhaliť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0