VLetenky

Maroko s Austrian Airlines od 265 EUR

Majorelle Garden
Botanická záhrada Majorelle Garden v Marrákeši (foto: Viault/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do severoafrického Maroka (s možnosťou návštevy Viedne) sa majú šancu vybrať aj cestovatelia z východného Slovenska pri využití sezónnej linky Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Marrákeš sa predávajú za 265 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky stanovujú min. doby pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Maroka môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 1. novembra s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 16. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Marrákeš za 265 EUR (01.11.-16.11.2016)
Košice – Marrákeš za 287 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – Marrákeš za 7657 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Famózny Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako celkom vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu v strede Maroka sa dá využiť aj ako východisko výletov do celého regiónu.

Príťažlivé široké okolie Marrákešu

Zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás čaká Agadir, lákavý hlavne v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú možnosť odhaliť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0