VLetenky

Maroko s Air France za 210 EUR

Rabat Kasbah
Tajomné bielomodré uličky mediny (kasbah) v Rabate (foto: Adam Jones/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výlet do lákavého severoafrického Maroka možno zamieriť na palube spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Casablanca sú v predaji za 210 EUR s odletom zo spomínanej maďarskej Budapešti. Za rovnakú sumu doletíte aj do Rabatu.

Tarifné podmienky určujú odlety od 7. apríla do 25. júna 2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 23. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. počas kalendárnej jari roku 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 8. mája s návratom z marockej Casablancy (CMN) dňa 18. mája 2015.

Alternatívou rezervácie letenky do Maroka môže byť odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 9. mája s návratom z marockého hlavného mesta Rabat (RBA) dňa 18. mája 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Casablanca za 210 EUR (08.05.-18.05.2015 / kalendár termínov)
Budapešť – Casablanca za 5785 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Rabat za 211 EUR (09.05.-18.05.2015 / kalendár termínov)
Budapešť – Rabat za 5789 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Rušná Casablanca a atraktívny marocký sever

Famózna Casablanca Vás očakáva pri pohodovom pobreží impozantného Atlantického oceánu. Pokiaľ sa vyberiete smerom na sever či na západ, skúste toto pulzujúce marocké veľkomesto spojiť z Fezom alebo trošku vzdialenejším Tangerom či Nadorom už na brehoch Stredozemného mora. K veľmi pútavým sa zaraďuje hlavne trasa do Fezu, jedného z najzachovalejším miest arabského sveta, kde Vás po ceste čaká pôvabné Meknès s veľmi príťažlivou medinou.

Centrálne a južné oblasti Maroka

V prípade dostatočných časových možností pripojte aj nemenej vábivú južnú partiu tejto krajiny na severe čierneho kontinentu. Určite nevynechajte impresívny miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, v blízkosti úpätia masívneho pohoria Atlas. Toto tretie najväčšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže pre fanúšikov hôr a pešej turistiky poslúžiť ako začiatočný východiskový bod na pokorenie najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m). Asi 300 km na juhozápad od Marrákešu nájdete Agadir, preslávený svojimi nádhernými plážami. Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť pokračovať do mysterióznej Západnej Sahary.

0