VLetenky

Maroko s Air Berlin od 69 EUR

Ouarzazate
Kasbah Aït Benhaddou v provincii Ouarzazate (foto: Hindozine/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na cestu do afrického Maroka máte príležitosť využiť last minute ponuku charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Maroka sú k dispozícii za 69 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 4. decembra a návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 8. decembra 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marrákeš za 69 EUR (04.12.-08.12.2016)

Maroko

Famózny Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako celkom výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu ho možno použiť aj ako východisko výletov do centrálneho regiónu.

Príťažlivé široké okolie Marrákešu

Zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás čaká Agadir, pútavý hlavne v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0