VLetenky

Maroko s Air Berlin od 196 EUR

Aït Benhaddou
“Aït Benhaddou” v marockej provincii Ouarzazate (foto: Alexander Cahlenstein/Flickr/CC BY 2.0)

K cestám do severoafrického Maroka máte príležitosť využiť jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na pravidelných linkách Niki/Air Berlin s odletom z Viedne alebo cestovať už z Bratislavy (pri odbavení v slovenskom prostredí) pri súčasnom absolvovaní najkratšieho európskeho medzinárodného letu, prehliadky rakúskeho hlavného mesta či spottingu na “Schwechate”.

Spiatočné letenky do marockého Agadiru sú v predaji za 196 EUR s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika. V cene 199 EUR možno letieť z viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne počas apríla 2015 pri odlete z Bratislavy a pri odletoch z Viedne navyše aj v priebehu prvého kvartálu roku 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov alebo do aktualizácie tarifu).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Maroka nech bude napr. byť bratislavského letiska (BTS) dňa 22. apríla s návratom z Agadiru (AGA) dňa 30. apríla 2015.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. apríla s návratom z marockého Agadiru (AGA) dňa 30. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Agadir za 196 EUR (22.04.-30.04.2015)
Bratislava – Agadir za 208 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Agadir za 5786 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Agadir za 199 EUR (22.04.-30.04.2015)
Viedeň – Agadir za 210 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Agadir za 6115 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Príťažlivé široké okolie Agadiru

Impresívny Agadir, ktorý Vás očakáva zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú možnosť spoznať menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Famózny Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako celkom dobrý východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu prakticky v strede Maroka ho možno použiť aj ako centrum výletov do okolia.

0