VLetenky

Maroko s Air Berlin od 178 EUR

Majorelle Garden
Botanická záhrada Le Jardin Majorelle v Marrákeši (foto: Viault/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K lákavým cestám do pôsobivého severoafrického Maroka máte možnosť využiť priame letecké spojenie zo strednej Európy na pravidelných linkách spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do marockých veľkomiest miest Agadir a Marrákeš sa dajú kúpiť za 178 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. októbra 2015 do 16. marca 2016, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 6. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca novembra 2015 do polovice marca 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maroka nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. decembra s návratom z Agadiru (AGA) dňa 15. decembra 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 6. decembra s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 13. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Agadir za 179 EUR (08.12.-15.12.2015)
Viedeň – Agadir za 181 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Agadir za 188 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Agadir za 5226 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Marrákeš za 179 EUR (06.12.-13.12.2015)
Viedeň – Marrákeš za 181 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Marrákeš za 188 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Marrákeš za 5226 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu v strede Maroka sa dá využiť i ako východisko výletov do celého centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, pútavý najmä v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0