VLetenky

Maroko s Air Berlin od 174 EUR

Aït Benhaddou
Ksar “Aït Benhaddou” (UNESCO) v marockej provincii Ouarzazate (foto: Maureen/Flickr/CC BY 2.0)

K cestám do severoafrického Maroka máte možnosť využiť jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na pravidelných linkách Niki/Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do marockého Agadiru sa predávajú za 174 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa dvoch obojsmerných leteniek v rámci aktuálnej promoakcie pod názvom “Valentine’s Special” Fly2gether (pri rezervácii po kliknutí na banner “Valentínskej akcie” na doleuvedenom odkaze).

Všeobecné podmienky predaja akcie určujú cesty v období od 28. marca do 30. júna 2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 14. februára (alebo do vyčerpania voľných termínov či do aktualizácie tarifu). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas apríla a mája 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Maroka môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. apríla s návratom z marockého Agadiru (AGA) dňa 12. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Agadir za 174 EUR/osoba (29.04.-12.05.2015 / pri nákupe dvoch leteniek)

Maroko

Pôvabné široké okolie Agadiru

Pôsobivý Agadir, ktorý Vás čaká približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu, Vás upúta nielen v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú šancu vzhliadnuť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru.

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku dobrý východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu v strede krajiny sa dá použiť aj ako centrum výletov do celej tejto oblasti Maroka.

0