VLetenky

Maroko s Air Berlin od 139 EUR

Ouarzazate
Rozložitá “kasbah” v marockej provincii Ouarzazate (foto: Valdiney Pimenta/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do impresívneho severoafrického Maroka máte príležitosť využiť priame letecké spojenie zo strednej Európy na pravidelných linkách spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Marrákeš sa dajú kúpiť za 139 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 15. novembra 2016 do 21. mája 2017, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca novembra 2016 do začiatku mája 2017.

Príklad rezervácie:
Príklaom rezervácie obojsmernej letenky do Maroka môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. novembra (nedeľa) s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 4. decembra 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marrákeš za 139 EUR (27.11.-04.12.2016 / na webe dopravcu pri manuálnom zadaní)
Viedeň – Marrákeš za 3982 CZK (rezervácia v ČJ / priamy odkaz)

Maroko

Famózny Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, Vás očakáva v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako celkom výhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu ho možno použiť aj ako východisko výletov do centrálneho regiónu.

Príťažlivé široké okolie Marrákešu

Zhruba 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás čaká Agadir, pútavý hlavne v teplejších mesiacoch svojimi prekrásnymi plážami. O niečo severnejšie nájdete príjemné prímorské mesto Essaouira (a pokračovať sa dá popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0