VLetenky

Maroko s Air Berlin od 127 EUR

Palmeraie
Oblasť Palmeraie na severe Marrákešu (foto: Didierlefort/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na cestu do pôsobivého severoafrického Maroka možno využiť priame letecké spojenie zo strednej Európy na pravidelných linkách spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Marrákeš kúpite za 3421 CZK (alebo v prepočte cca 127 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 10. októbra 2016 do 5. apríla 2017, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 21. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. predovšetkým v priebehu zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maroka nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 13. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marrákeš za 3421 CZK (06.11.-13.11.2016)
Viedeň – Marrákeš za 139 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na polohu v strede Maroka sa dá použiť i ako východisko výletov do centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, lákavý najmä v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť objaviť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0