VLetenky

Maroko s Air Berlin od 104 EUR

Todra
Hlboký kaňon riečky Todra v pohorí Vysoký Atlas (foto: Valdiney Pimenta/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do afrického Maroka máte šancu využiť last minute ponuku charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pôsobivého severoafrického Maroka sú k dispozícii za 104 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 6. novembra (nedeľa) a návratom z marockého Marrákešu (RAK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. novembra 2016 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marrákeš za 104 EUR (06.11.-13.11.2016)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej partii Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká v blízkosti úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu sa dá použiť i ako východisko výletov do centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom na juhozápad od Marrákešu Vás očakáva Agadir, lákavý najmä v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaliť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0