VLetenky

Maroko s Air Arabia od 130 EUR

Oukaïmden
Okolie turistického strediska Oukaïmden (cca 2600 m) (foto: Kheir Addine Azzaoui/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do severoafrického Maroka (aj v čase “zimných sviatkov”) máte šancu využiť priame spojenie na budúcej pravidelnej linke leteckej spoločnosti Air Arabia z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Marrákeš kúpite za 130 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty od 29. októbra 2018 do 28. marca 2019 a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov (pri cestovaní s príručnou batožinou).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu (vrátane zimných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maroka nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. decembra 2018 s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 31. decembra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Maroka môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. decembra 2018 s návratom z marockého Marrákešu (RAK) dňa 10. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marrákeš za 130 EUR (17.12.2018-31.12.2018)
Viedeň – Marrákeš za 130 EUR (27.12.2018-10.01.2019)

VIE-RAK
Viedeň, Rakúsko – Marrákeš, Maroko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Maroko

Znamenitý Marrákeš v centrálnej časti Maroka

Miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, Vás čaká blízko úpätia pohoria Atlas. Toto tretie najľudnatejšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže poslúžiť ako vcelku vhodný východiskový bod na výlety do oblasti najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m), ale vzhľadom na svoju polohu sa dá použiť i ako východisko výletov do centrálneho regiónu.

Pôvabné široké okolie Marrákešu

Približne 300 km smerom juhozápadne od Marrákešu Vás očakáva Agadir, lákavý najmä v teplejších mesiacoch svojimi nádhernými plážami. O čosi severnejšie nájdete pohodové prímorské mesto Essaouira (a pokračovať možno popri pobreží Atlantiku až do moderného marockého veľkomesta Casablanca). Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť odhaliť menej navštevovanú Západnú Saharu, nachádzajúcu sa smerom na juh od Agadiru (územie pod marockou správou).

0