VLetenky

Malta s Wizz Air za 66 EUR

Gozo
Excelentné Azure Window na sugestívnom ostrove Gozo Island (foto: Javier Losa/Flickr)

Ak by ste sa radi vybrali za teplejším podnebím, aktívnym oddychom či poznaním na vrchole najtuhšej stredoeurópskej zimy a súčasne Vás nelákajú vzdialenejšie cestovateľské ciele, mohla by sa Vám hodiť vcelku lákavá ponuka na príjemný výlet (aj na “predĺžený víkend”) na pohodové stredomorské súostrovie Malta na palube leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Maltu kúpite za 19980 HUF (alebo v prepočte asi 66 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 14180 HUF (cca 47 EUR).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. januára (sobota) s návratom z La Valetta (MLA) dňa 27. januára 2015 (utorok).

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov v podobnom časovom období bude k dispozícii za rovnakú sumu, resp. za príplatok v relatívne rozumnej miere.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malta za 19980 HUF bez WDC / 14180 HUF s WDC (24.01.2014-27.01.2015)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km južne od talianskeho ostrova a 300 km na východ od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita nazývaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Veľmi impozantne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli najmä veľmi impresívnymi plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj pútavý Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si zahrala úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0