VLetenky

Malta s Wizz Air od 63 EUR

Gozo
Sugestívne Azure Window na excelentnom ostrove Gozo Island (foto: allen watkin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak by ste sa radi vybrali za teplejším podnebím, aktívnym oddychom či poznaním v rámci “úniku” počas stredoeurópskej zimy, máte príležitosť využiť lákavú ponuku leteckej spoločnosti Wizz Air na pohodové stredomorské súostrovie Malta (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na Maltu sa predávajú za 19980 HUF (alebo v prepočte asi 63 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 14180 HUF (cca 44 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu februára a marca 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 7. februára (sobota) s návratom z La Valetta (MLA) dňa 10. februára 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malta za 19980 HUF bez WDC / 14180 HUF s WDC (07.02.2014-10.02.2015)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km južne od talianskeho ostrova a 300 km na východ od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a obrovitá pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Veľmi impozantne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli hlavne veľmi impresívnymi plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte narazíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj pútavý Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “zahrala” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0