VLetenky

Malta s Ryanair od 78 EUR

Malta Intercontinental
Letná pohoda fotogenického hlavného ostrova Malta (foto: Michelle Maria/Pixabay/CC0)

Na subtropické súostrovie Malta sa máte šancu vydať aj v priebehu letných prázdnin s leteckou spoločnosťou Ryanair zo slovenskej Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropickú Maltu (Valletta) kúpite za 78 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas augusta 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 9. augusta s návratom z Malta-Valletta (MLA) dňa 23. augusta 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malta za 78 EUR (09.08.-23.08.2018)

BTS-MLA
Bratislava, Slovensko – Valletta, Malta (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Radí sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu tvorí hlavný ostrov Malta, o niečo menšie Gozo a Comino, ale aj niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valetta

Maltské hlavné mesto Valletta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Vallette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a očarujúci ostrov Gozo

Vskutku majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí predovšetkým pôsobivými plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte i na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Excelentné Comino a Cominotto

Pri potulkách skúste i lákavý Comino, položený medzi hlavným ostrovom (Malta) a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa zaraďuje k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Ostrov “stráži” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “zahrala” úlohu väzenia v spomenutom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0