VLetenky

Malta s Ryanair od 58 EUR

Gozo
Prímorské mestečko Marsalforn na subtropickom ostrove Gozo (foto: Rune E/Flickr/CC BY 2.0)

Na stredomorské súostrovie Malta sa máte možnosť vydať aj v čase letných prázdnin s leteckou spoločnosťou Ryanair zo slovenskej Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropickú Maltu (Valletta) sú v predaji za 58 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas augusta 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. augusta (štvrtok večer) s návratom z La Valletta (MLA) o 10 dní neskôr, t.j. dňa 26. augusta 2018 (nedeľa večer).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malta za 58 EUR (16.08.-26.08.2018 / štvrtok – nedeľa)

BTS-MLA
Bratislava, Slovensko – Valletta, Malta (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto Valletta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Vallette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Vskutku impozantne pôsobia i hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. čarovný ostrov Gozo okúzli predovšetkým impresívnymi plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi blízko mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách skúste aj pútavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom (Malta) a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa radí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Ostrov “stráži” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si zahrala úlohu väzenia v spomenutom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0