VLetenky

Malta s Ryanair od 53 EUR

Streets of Malta
Sugestívna panoráma fotogenického hlavného ostrova Malta (foto: Tobias Scheck/Flickr/CC BY 2.0)

Na šarmantnú subtropickú Maltu sa máte možnosť vydať s leteckou spoločnosťou Ryanair (od letného letového poriadku) zo slovenskej Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Maltu (do La Valetta) kúpite za 53 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 19. apríla s návratom z Malta-La Valetta (MLA) dňa 10. mája 2018 (za 53 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 19. apríla s návratom z Malta-La Valetta (MLA) dňa 26. apríla 2018 (za 57 EUR).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Malta za 53 EUR (19.04.-10.05.2018)
Bratislava – Malta za 57 EUR (19.04.-26.04.2018)

BTS-MLA

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Radí sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu tvorí hlavný ostrov Malta, o niečo menšie Gozo a Comino, ale aj niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a očarujúci ostrov Gozo

Vskutku majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí predovšetkým pôsobivými plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte i na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách skúste i lákavý Comino, položený medzi hlavným ostrovom (Malta) a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa zaraďuje k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Ostrov “stráži” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “strihla” úlohu väzenia v spomenutom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0