VLetenky

Malta s Niki od 59 EUR

Na príjemnú návštevu pohodového stredomorského súostrovia Malta, jedného z najteplejších miest Európy, máte šancu vyraziť pri využití celkom lákavej ponuky (last minute) charterových leteniek so spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Maltu sú k dispozícii od 59 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) v priebehu mája 2014 s variabilnou dĺžku pobytu 4 až 14 dní – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Maltu nech poslúži odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 16. mája s návratom z Malta-La Valetta (MLA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 30. mája 2014.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 59 EUR (16.05.-30.05.2014)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km južne od talianskeho ostrova a 300 km na východ od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a obrovská pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Veľmi impozantne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli najmä veľmi impresívnymi plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách skúste aj pútavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom (Malta) a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Ostrov “stráži” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “zahrala” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0