VLetenky

Malta s Eurowings od 85 EUR

Popeye Village
Popeye Village na severozápade Malty (foto: Giorgio Galeotti/Wikimedia Commons/CC BY 4.0)

Pokiaľ by ste sa radi vydali (aj na začiatku prázdnin) k moru za oddychom či poznaním, máte šancu využiť ponuku spoločnosti Eurowings na stredomorské súostrovie Malta (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na príjemnú Maltu (do hlavného mesta La Valletta) sa predávajú za 85 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice apríla do konca júna a od konca augusta do začiatku októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 27. júna s návratom z La Valletta (MLA) dňa 11. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 85 EUR (27.06.-11.07.2017)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valletta

Maltské hlavné mesto La Valletta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Vallette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita nazývaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a očarujúci ostrov Gozo

Vcelku impozantne pôsobia i hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli najmä impresívnymi plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj atraktívny Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “zahrala” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0