VLetenky

Malta s Eurowings od 80 EUR

Blue Lagoon
Blue Lagoon s priezračnými azúrovými vodami a ostrovčekom Cominotto (foto: DorianPro/Pixabay/CC0)

Pokiaľ by ste sa radi vybrali (aj na konci letných prázdnin) k moru za oddychom či poznaním, máte šancu využiť ponuku Eurowings na subtropické súostrovie Malta (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pohodovú Maltu (do hlavného mesta La Valletta) kúpite za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice augusta do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 22. augusta s návratom z La Valletta (MLA) dňa 5. septembra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 80 EUR (22.08.-05.09.2017)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valletta

Maltské hlavné mesto La Valletta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Vallette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Celkom majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí hlavne pôsobivými plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte i na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Výborné Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste i pútavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “strihla” úlohu väzenia v spomenutom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0