VLetenky

Malta s Air Malta za 88 EUR

Popeye Village
Popeye Village na severozápade Malty (foto: Frank Vincentz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pokiaľ by ste sa radi vydali (aj na začiatku letných prázdnin) k moru za oddychom či poznaním, máte príležitosť využiť promoakciu Air Malta na stredomorské súostrovie Malta (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na príjemnú Maltu (do hlavného mesta La Valetta) sa dajú kúpiť za 88 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 20. apríla do 15. júla 2016 a predaj do 21. apríla (do 23:59). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júla s návratom z La Valetta (MLA) dňa 12. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 88 EUR (05.07.-12.07.2016)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a obrovitá pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita nazývaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Vcelku impozantne pôsobia i hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli najmä impresívnymi plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj atraktívny Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “zahrala” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0