VLetenky

Malta s Air Malta od 88 EUR

Blue Lagoon
Idylická Blue Lagoon s priezračnými azúrovými vodami (foto: andrea castelli/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste sa radi vybrali (na začiatku leta) k moru za oddychom či poznaním, máte šancu využiť krátku promoakciu Air Malta na príjemné stredomorské súostrovie Malta (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Maltu sa dajú kúpiť za 88 EUR s odletom z viedenského letiska. Za podobnú sumu (89 EUR) doletíte aj z budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky:
Tarifné podmienky určujú cesty v dobe od 7. januára do 30. júna 2016 (s výnimkou obdobia veľkonočného blackoutu 24.03.-03.04.2016) a predaj do 2. decembra (do 23:59).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od zvoleného routingu) v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku apríla do konca júna 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. júna s návratom z La Valetta (MLA) dňa 21. júna 2016 (za 88 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 23. mája s návratom z La Valetta (MLA) dňa 30. mája 2016 (za 89 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 88 EUR (14.06.-21.06.2016)
Budapešť – Malta za 89 EUR (23.05.-30.05.2016)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Radí sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu tvorí hlavný ostrov Malta, o niečo menšie Gozo a Comino, ale aj niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a očarujúci ostrov Gozo

Celkom majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí hlavne pôsobivými plážovými scenériami a neskutočne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte i na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Excelentné Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste i pútavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto natrafíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa radí k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “strihla” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0