VLetenky

Malta s Air Malta od 87 EUR

Blue lagoon
Idylická Blue Lagoon s priezračnými tyrkysovými vodami (foto: Javier Losa/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste sa radi vydali (na začiatku leta) k moru za oddychom či poznaním, máte možnosť využiť pútavú ponuku Air Malta na pohodové stredomorské súostrovie Malta (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na Maltu kúpite za 87 EUR s odletom z Prahy. Za podobnú sumu (89 EUR) doletíte i z budapeštianskeho či z viedenského letiska. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od apríla do júna 2015 (s predajom do 30. marca).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 27. mája s návratom z La Valetta (MLA) dňa 3. júna 2015 (za 87 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 29. mája s návratom z La Valetta (MLA) dňa 5. júna 2015 (za 89 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 23. júna s návratom z La Valetta (MLA) dňa 30. júna 2015 (za 89 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Malta za 87 EUR (27.05.-03.06.2015)
Budapešť – Malta za 89 EUR (29.05.-05.06.2015)
Viedeň – Malta za 89 EUR (23.06.-30.06.2015)

Malta

Polmiliónová Malta, prekrásne súostrovie v Stredozemnom mori, Vás očakáva medzi Sicíliou a Tuniskom (zhruba 80 km južne od talianskeho ostrova a 300 km na východ od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a obrovitá pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita nazývaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Vcelku impozantne pôsobia i hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli hlavne impresívnymi plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj atraktívny Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino patrí k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “zahrala” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

2

Comments

 1. Endy  júl 10, 2015

  Dobry den hladam letenku na maltu odlet: vieden alebo bratislava alebo budapest. Datum od 3. 4. 5. Augusta 2015 na maltu navrat od datumu max cca 10 dni. Moze byt bez batoziny.bez prestupu len priame spojenie. Dakujem

  • Admin  júl 10, 2015

   Dobrý deň,

   vo Vašom cestovnom období na Maltu (MLA) budú zo spomínaných stredoeurópskych letísk (VIE/BUD/BTS) v rámci priamych letov cenovo najdostupnejšie spiatočné letenky s leteckou spoločnosťou Air Berlin s odletom z Viedne (VIE) v cene od 197 EUR (aj s odbavenou batožinou).

   Viedeň – Malta s Air Berlin od 197 EUR
   Odkaz na rezerváciu na webe dopravcu (03.08.-12.08.2015 / potrebné manuálne vypísať)
   Odkaz na rezerváciu v SJ za 208 EUR (03.08.-12.08.2015 / priamy odkaz na itinerár)