VLetenky

Malta s Air Malta od 62 EUR

Gozo
Grandiózne Azure Window na excelentnom ostrove Gozo Island (foto: Jose A./Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste sa radi vybrali v lete k moru za aktívnym oddychom či poznaním, máte šancu využiť atraktívnu ponuku Air Malta na príjemné stredomorské súostrovie Malta (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na Maltu sa dajú kúpiť za 62 EUR s odletom z Budapešti. Za podobnú cenu doletíte i z viedenského letiska a za príplatok aj zo stovežatej Prahy. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od apríla do júna 2015 (s predajom do 23. marca).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 8. júna s návratom z La Valetta (MLA) dňa 15. júna 2015 (za 62 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 17. júna s návratom z La Valetta (MLA) dňa 24. júna 2015 (za 65 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 20. mája s návratom z La Valetta (MLA) dňa 27. mája 2015 (za 75 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Malta za 62 EUR (08.06.-15.06.2015)
Viedeň – Malta za 65 EUR (17.06.-24.06.2015)
Praha – Malta za 75 EUR (20.05.-27.05.2015)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Radí sa medzi členov Európskej únie i Schengenského priestoru. Krajinu tvorí hlavný ostrov Malta, o niečo menšie Gozo a Comino, ale aj niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Úžasná La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže pochváliť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli okúzliť prekrásne paláce či katedrály so skvelou vnútornou výzdobou a gigantická pevnosť morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita zvaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť vytvárajú Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás očakáva impresívne opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kusisko histórie a očarujúci ostrov Gozo

Vskutku majestátne pôsobia aj hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Kúzelný ostrov Gozo očarí najmä veľmi pôsobivými plážovými scenériami a neuveriteľne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na famóznej Malte naďabíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Výborné Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj lákavý Comino, situovaný medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto narazíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa radí k populárnym miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si “strihla” úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0