VLetenky

Malta s Air Malta od 108 EUR

Popeye Village
Popeye Village na severozápade hlavného ostrova Malta (foto: Dean Donaldson/Flickr/CC BY 2.0)

Pozvánku na výlet k moru za oddychom či poznaním (aj cez letné prázdniny) na stredomorské súostrovie Malta pripravila miestna letecká spoločnosť Air Malta (pri odlete z Viedne).

Spiatočné letenky na pohodovú Maltu (do hlavného mesta La Valetta) kúpite za 108 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. apríla do 31. októbra 2016 a predaj do 30. januára. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v priebehu letného letového poriadku).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Maltu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. júla s návratom z La Valetta (MLA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 14. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Malta za 108 EUR (07.07.-14.07.2016)

Malta

Polmiliónová Malta, nádherné súostrovie v Stredozemnom mori, Vás čaká medzi Sicíliou a Tuniskom (približne 80 km na juh od talianskeho ostrova a 300 km východne od tuniských brehov). Zaraďuje sa medzi členov Európskej únie aj Schengenského priestoru. Krajinu vytvára hlavný ostrov Malta, o čosi menšie Gozo a Comino, ale i niekoľko neobývaných ostrovčekov.

Skvelá La Valetta

Maltské hlavné mesto La Valetta sa môže popýšiť najteplejšou klímou v zimných mesiacoch zo všetkých európskych metropol. Priamo vo Valette by Vás mohli očariť nádherné paláce či katedrály s úžasnou vnútornou výzdobou a obrovitá pevnosť na morskom pobreží Fort St. Elmo či lokalita nazývaná Grand Harbour/Three Cities. Túto oblasť tvoria Senglea (L-Isla), Birgu (Vittoriosa) a Cospicua (Bormla). Na okraji Birgu Vás čaká pôsobivé opevnenie Fort St. Angelo.

Obrovský kus histórie a okúzľujúci ostrov Gozo

Vcelku impozantne pôsobia i hradby opevnenej Mdiny, bývalého maltského hlavného mesta. Čarovný ostrov Gozo okúzli najmä impresívnymi plážovými scenériami a nesmierne fotogenickými skalnými útesmi v blízkosti mora. Na znamenitej Malte natrafíte aj na niekoľko prehistorických megalitických chrámov, datovaných s najväčšou pravdepodobnosťou do obdobia 5000-700 rokov p.n.l.

Vynikajúce Comino a Cominotto

Pri potulkách po Malte skúste aj lákavý Comino, položený medzi hlavným ostrovom a susedným Gozo. Smerom k ostrovčeku Cominotto naďabíte na idylickú Blue Lagoon, ktorá Vás “dostane” svojimi priezračnými tyrkysovými vodami. Samotné Comino sa zaraďuje k obľúbeným miestam filmárov (nakrúcala sa tu popri iných “Trója” či adaptácia “Grófa Monte Cristo”). Na ostrov “dohliada” opevnená veža St. Mary’s Tower (Santa Maria Tower/it-Torri ta’ Santa Marija), ktorá si zahrala úlohu väzenia v spomínanom sfilmovanom diele Alexandra Dumasa (s hlavnou postavou menom Edmond Dantès).

0